Πρόσκληση σε εκδήλωση για ν/σ ΑΕΙ

Ο Σύλλογος μας, μαζί με τον ΕΣΔΕΠ ΑΠΘ, τον Ενιαίο Σύλλογο Διδακτικού και Ερευνητικού Προσωπικού του ΔΙΠΑΕ (ΕΣΔΕΠ ΔΙΠΑΕΙ), τον Σύλλογο Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΑΠΘ (ΣΕΔΙΠ ΑΠΘ) και τον Σύλλογο Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΑΠΘ (ΣΕΕΠ ΑΠΘ), οργανώνει δημόσια εκδήλωση – συζήτηση ενάντια στο νομοσχέδιο του ΥΠΑΙΘ για τα Πανεπιστήμια την Τρίτη 12 Ιουλίου 12 μ.μ. στο Μικρό Αμφιθέατρο της Βιβλιοθήκης του ΑΠΘ με τίτλο:

«Νέοι Ορίζοντες για τα ΑΕΙ» ή το τέλος του δημόσιου, δωρεάν και δημοκρατικού πανεπιστημίου;

Μαζί με τους παραπάνω συλλόγους, έχουν προσκληθεί μέλη των φοιτητικών συλλόγων ΑΠΘ και ΔΙΠΑΕ, εκπρόσωποι των ΕΛΜΕ και των Εργατικών Σωματείων της Θεσσαλονίκης και εκπρόσωποι κομμάτων και φορέων της πόλης σε συζήτηση – ενημέρωση για το νομοσχέδιο και τους τρόπους αντίθεσης στον νέο «νόμο – πλαίσιο».